Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

27 września 2023    |    Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
27 września 2023    
    Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Rok temu aresztowano wójta Popiołka

15 września 2022 roku szukaliśmy wójta Włodzimierza Popiołka, bo urzędnicy nie mieli z nim żadnego kontaktu (przeczytaj). Dzień wcześniej, do urzędu gminy wkroczyli agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Tych faktów nikt nie łączył, ale do czasu. 16 września napisaliśmy artykuł z informacją z komentarzem Prokuratury Krajowej w Szczecinie (przeczytaj). CBA nie komentowało sprawy, ale po naszych publikacjach ukazał się komunikat o aresztowaniu wójta gminy Kołobrzeg.

Wójt w areszcie przebywał kilka miesięcy. Areszt przedłużał sąd, bo jak twierdziła prokuratura, potrzebowała więcej czasu na przesłuchanie świadków. Wójt wyszedł wreszcie na wolność i pełni swoją funkcję. Od aresztowania minął rok czasu. Według prokuratury, Popiołek miał przyjąć 300 tysięcy łapówki za korzystne decyzje. Wójt do zarzutów się nie przyznaje, a jego obrońca, adwokat Wiesław Breliński na konferencji prasowej nie zostawiał suchej nitki na działaniach śledczych.

Akt oskarżenia do tej pory nie wpłynął do sądu, choć jak mówił sąd, prokuratura ma już zebrany materiał dowodowy, a wcześniej wskazywano na wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama