Overcast Clouds

1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Termomodernizacja i panele fotowoltaniczne na budynku Urzędu Miasta

Dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej budynek Urzędu Miasta Kołobrzeg zostanie poddany termomodernizacji. Uroczyste podpisanie umowy w tej sprawie nastąpiło 8 września w obecności m.in. wiceminister klimatu i środowiska Małgorzaty Golińskiej oraz wiceprezesa NFOŚiGW Pawła Mirowskiego, wiceprezydent Ewy Pełechaty oraz radnego sejmiku województwa Henryka Carewicza.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 4 526 539,00 zł, natomiast kwota dofinansowania z NFOŚiGW to 3 168 577,00 zł. Przedsięwzięcie obejmuje termomodernizację budynku Urzędu Miasta Kołobrzeg, a więc prace związane z dociepleniem budynku, polegające na dociepleniu ścian zewnętrznych, stropu, dachu, na wymianie stolarki okiennej i drzwiowej. Projekt zakłada także montaż wentylacji z odzyskiem ciepła,

Cele przedsięwzięcia są zgodne z celami programu priorytetowego Klimatyczne Uzdrowiska. Część 2) Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej na terenie gmin uzdrowiskowych.

Dzięki inwestycji nastąpi zmniejszenie zużycia energii pierwotnej w budynkach niepublicznych o 963,8 GJ/rok, emisji CO2 o 78.79 Mg/rok. Warto podkreślić, że ilość zaoszczędzonej energii elektrycznej (końcowej) to 17.00 MWh/rok, a ilość wytworzonej energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych wyniesie z kolei 30.80 MWh/rok.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama