Broken Clouds

-1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Procesja na ulicach miasta, biskup Zadarko o podziałach i nienawiści

Tradycyjnie, ulicami Kołobrzegu przechodzą dziś uroczyste procesje. W Kościele katolickim obchodzone jest Boże Ciało, a dzień ten jest wolny od pracy. Największą procesją była ta w centrum miasta, której przewodziła Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy bazylice. Wziął w niej udział biskup Krzysztof Zadarko. Przy ostatnim ołtarzu, przy Pomniku Milenijnym, w swojej homilii wspomniał on o podziałach w Polsce. Nawiązał do czasu epidemii, gdy powstawały żelazne podziały, na tych, którzy szukali spisków w ograniczeniach, i tych, którzy nie chcieli się zarazić i przeżyć. Przypomniał, że nie ominęło to samego kościoła, gdy powstały podziały na gruncie tego, jak przyjmować komunię. Tak było w Kołobrzegu, gdy grupa katolików spierała się publicznie o te kwestie. Do tego dochodzi nienawiść, która powstaje ze strony jednego człowieka do drugiego. A gdy to wszystko podpalą politycy, żyjemy w Polsce, w której Polak wrogo patrzy przeciwko Polakowi. Większy fragment homilii w materiale wideo.


reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama