Broken Clouds

15°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Nielegalna praca w firmie budowlanej

Właściciel jednej z firm budowlanych w województwie zachodniopomorskim powierzył nielegalne wykonywanie pracy 43 cudzoziemcom. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu skontrolowali w tym podmiocie zatrudnienie 75 obcokrajowców, głównie obywateli Ukrainy i Gruzji.

Jak ustalili strażnicy graniczni, powierzenie pracy nosiło znamiona jej nielegalności, ponieważ była ona świadczona na warunkach innych niż określone zostały we wpisanych do ewidencji oświadczeniach. Ponadto 3 cudzoziemców nie było w ogóle uprawnionych do pracy w rozumieniu ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Mundurowi ustalili także, że w 32 przypadkach pracodawca nie poinformował właściwego powiatowego urzędu pracy o podjęciu bądź niepodjęciu przez cudzoziemców pracy, a w 7 przypadkach organu wydającego zezwolenia.

Wobec pracodawcy Straż Graniczna skieruje do sądu wniosek o ukaranie. Grozi mu kara do 30 tys. zł. Za nielegalne wykonywanie pracy konsekwencje poniosą również cudzoziemcy, wobec których wszczęte zostaną postępowania w sprawach o wykroczenia.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama