Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

27 września 2023    |    Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
27 września 2023    
    Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Grzegorz Stalmach zdania nie zmienił, Wodociągi bez prezesa

Od wczoraj uzyskanie informacji z w temacie obsadzenia stanowiska prezesa Miejskich Wodociągów i Kanalizacji było bardzo trudne. - To miała być formalność - mówi nasz informator. Po wtorkowym posiedzeniu (przeczytaj), ani rada nadzorcza, ani dziś właściciel, nie wydał żadnego komunikatu, choć od 1 czerwca miejsca spółka będzie bez zarządu. Powód był prosty: dziś wszystko miało się wyprostować. Jak nas poinformowano, po południu miało odbyć się kolejne posiedzenie rady. Otrzymaliśmy nawet godzinę posiedzenia: 16.00. Tyle, że była to nieprawda.

Gmina ma dwóch przedstawicieli w radzie nadzorczej. Jeden przedstawiciel reprezentuje gminy, a jeden załogę. I to ten ostatni zagłosował przeciwko (wczoraj informowano nas, że przeciwko były 2 głosy, a nikt nie chciał potwierdzić oficjalnie wyniku głosowania). Dziś od rana trwały rozmowy z przedstawicielami załogi MWiK. Powód? Grzegorz Stalmach, który w radzie jest przedstawicielem załogi, głosował przeciwko jak wynika z naszych informacji, bo tak był instruowany przez pracowników. Co ciekawe, ani związkowcy, ani rada pracownicza wcześniej nie wskazywały właścicielowi, że nie ma zgody na kandydaturę Pawła Hryciowa. Ale dziś od rana była nadzieja, że Grzegorz Stalmach zdanie zmieni. Próbowaliśmy się z nim dziś skontaktować, ale udało nam się to dopiero wieczorem. Oficjalnie, ten członek rady nadzorczej nie zabiera głosu i to przekazał nam w rozmowie telefonicznej.

Nam udało się ustalić, że pomimo różnych rozmów, Grzegorz Stalmach zdania nie zmienił, bo nie dostał nowych instrukcji od załogi. Powyższe oznacza, że jeśli dziś nie zbierze się rada nadzorcza spółki, a z naszych informacji wynika, że raczej to już niemożliwe, dodatkowe rozmowy mogą odbywać się jutro. Czy załoga zmieni zdanie, tego nie wiemy. Nie wiemy również, czy wobec wygaśnięcia mandatu prezesa, właściciel ponownie będzie chciał głosowania kandydatury Pawła Hryciowa, ogłosi konkurs, czy będzie próbował powierzyć obowiązki prezesa jakiemuś pracownikowi spółki. Do tematu powrócimy.

Fot. archiwum

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama