Broken Clouds

15°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Dzień Pioniera, uroczystości na cmentarzu

W środę 31 maja na kołobrzeskim cmentarzu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Pioniera. Minęło niemal 80 lat od chwili, kiedy do zniszczonego wojną Kołobrzegu przybyli pierwsi mieszkańcy. To oni podjęli się trudu odbudowy i organizacji życia dla przyszłych pokoleń w zniszczonym mieście. Wielu z nich już odeszło, a ci którzy pozostali, nie zapominają i dbają o to, aby pamięć o nich nie zginęła. 12 lat temu, z inicjatywy Klubu Pioniera, Rada Miasta ustanowiła dzień 31 maja Dniem Pioniera.

Z tej okazji na kołobrzeskim cmentarzu przy obelisku poświęconym Pionierom spotkali się mieszkańcy, parlamentarzyści, przedstawiciele władz powiatu i miasta oraz kołobrzescy Pionierzy, by słowami i kwiatami wyrazić wdzięczność, pamięć oraz szacunek pierwszym mieszkańcom Kołobrzegu. W delegacji Powiatu Kołobrzeskiego uczestniczyli: członek Zarządu Powiatu Mirosław Tessikowski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Kołobrzegu Artur Wasiewski oraz radna Rady Powiatu Urszula Dżega-Matuszczak. Obecna była również wiceprezydent Ilona Grędas - Wójtowicz, oraz poseł Marek Hok.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama