Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

9 czerwca 2023    |    Imieniny: Anna, Pelagia, Felicjan
9 czerwca 2023    
    Imieniny: Anna, Pelagia, Felicjan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Masz pomysł na wydarzenie? Zgłoś w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2029

Teraz jeszcze więcej osób będzie mogło przyłączyć się do projektowania Europejskiej Stolicy Kultury 2029 w Kołobrzegu. Nabór wniosków trwa nadal, a dodatkowym rozwiązaniem jest możliwość składania ich w formie papierowej.

Dotąd otrzymaliśmy ponad 120 zgłoszeń! To bardzo dobry wynik – mówi Ilona Grędas-Wójtowicz, wiceprezydent Kołobrzegu ds. społecznych, z ramienia miasta koordynująca projekt starań o tytuł ESK 2029. - Mamy teraz duży zbiór świetnych pomysłów, a niektóre z nich można byłoby realizować nawet w niedalekiej przyszłości. Bardzo się cieszymy i dziękujemy osobom indywidualnym, organizacjom pozarządowym, instytucjom nie tylko z Kołobrzegu, ale z całej Polski, a także zagranicy za zaangażowanie i gorące poparcie, jakiego dowodzi tak liczny udział w naborze.

W najbliższych dniach wszystkie wnioski, które wpłynęły zostaną skrupulatnie przeanalizowane i opisane. Te mające uzasadnienie w programie wydarzeń ESK 2029 i możliwe do zrealizowania, znajdą swoje miejsce w aplikacji, która obecnie powstaje i musi zostać złożona do 15 września w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizatorzy podjęli decyzję o kontynuowaniu naboru i wprowadzeniu udogodnienia dla tych, którzy nie mają dostępu do komputera i internetu lub - z innych powodów - chcieliby skorzystać z możliwości wypełnienia wniosku w formie papierowej. Nabór potrwa do 7 czerwca 2023 roku.
Dostajemy wiele próśb, sugestii, pytań o możliwość składania wniosków w takiej właśnie formie, postanowiliśmy wyjść naprzeciw potrzebom naszych mieszkańców – dodaje Ilona Grędas-Wójtowicz. – Wyznaczyliśmy dwa punkty, gdzie można je otrzymać: Miejska Biblioteka Publiczna i Laboratorium Kultury Adebar.

Swoje pomysły można też nadsyłać poprzez wypełnienie formularza przez internet. Na stronie www.k2029.eu znajduje się prosty i przyjazny formularz, którego wypełnienie zajmuje dosłownie kilka minut. Zasady naboru się nie zmieniły, wnioski nadal można składać w ośmiu obszarach – tożsamości, natury, miasta, wspólnoty, dialogu międzypokoleniowego, ciała, edukacji oraz kultury.

Osoby, które chciałyby złożyć wniosek w formie papierowej, mogą znaleźć stosowne formularze oraz dodatkowe informacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Frankowskiego 3 oraz w Laboratorium Kultury Adebar przy ul. Armii Krajowej 12. Wypełnione formularze trzeba przynieść w jedno z tych miejsc, w kopercie z napisem k2029.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama