Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

9 czerwca 2023    |    Imieniny: Anna, Pelagia, Felicjan
9 czerwca 2023    
    Imieniny: Anna, Pelagia, Felicjan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Powstanie studium potencjału i kierunkowych funkcji rozwoju Podczela [wideo]

W Urzędzie Miasta odbyła się dziś konferencja prasowa z udziałem prezydent Anny Mieczkowskiej, miejskiego architekta Adama Zwolińskiego oraz przedstawicieli firmy spółki Ernst & Young. Na konferencji poinformowano  o podpisaniu umowy na wykonanie studium potencjału i kierunkowych funkcji rozwoju Podczela.

Dokument ten na zlecenie Miasta wykona w ciągu 240 dni spółka Ernst & Young.
Jak podkreśliła Prezydent Miasta Anna Mieczkowska: „Po raz pierwszy Podczele ma zostać przeanalizowane przez ekspertów pod kątem tego jak, i w którym kierunku powinno się rozwijać. Wszelkie propozycje będą wynikać z szeregu opracowań zarówno przestrzennych jak i ekonomicznych.”
Opracowane wytyczne będą mogły posłużyć do warunków przyszłego konkursu architektoniczo-urbanistycznego. Przemyślane zagospodarowanie Podczela to długotrwały proces, który będzie trwał przez wiele lat.
Liderem zespołu Ernst & Young pracującym nad tym dokumentem jest pani Anna Kicińska. Sama spółka ma na swoim koncie wiele zrealizowanych ekspertyz, dla różnych terenów w całym kraju. Wspierali swoją wiedzą zarówno duże miasta jak i mniejsze jednostki.

Pytania na które odpowie ekspertyza to:

• Jaka powinna być spójna i atrakcyjna wizja rozwoju obszaru Podczela ?
• Do jakiego charakteru miejsca należy dążyć w transformacji obszaru ?
• Jakie powinny być funkcje kierunkowe dla rozwoju Podczela ?
• Jakie są kluczowe szanse i ryzyka dla przyjętej wizji i kierunków rozwoju obszaru ?

Zespół ekspertów rozpocznie swoją prace od analizy istniejących dokumentów i miejskich opracowań. Potem wykonując własne analizy wypracuje kierunki rozwoju dla całego obszaru. Zlecenie zakończy oficjalna prezentacja wniosków płynących z przygotowanego materiału.

Jak mówili na konferencji przedstawiciele spółki zaprezentowane studium ma mieć charakter możliwych wariantów. Brane pod uwagę mają być zarówno potrzeby mieszkańców jak i kwestie ekonomiczne przewidywane dla rozwoju tego terenu. Przed firmą długi proces analizowania dokumentów, analiz, badań, które do tej pory przeprowadzało miasto. Za kilka miesięcy mamy poznać efekty ich pracy.

 

Więcej w materiale wideo.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama