Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

9 czerwca 2023    |    Imieniny: Anna, Pelagia, Felicjan
9 czerwca 2023    
    Imieniny: Anna, Pelagia, Felicjan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Podpisano umowy na remont Jedności Narodowej i Grzybowskiej

We wtorek w Delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie zostały podpisane umowy na inwestycje, które otrzymały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W przypadku powiatu kołobrzeskiego dotyczy to dwóch zadań: rozbudowy ulicy Jedności Narodowej oraz budowy drogi rowerowej przy ulicy Grzybowskiej.

- Jeśli chodzi o inwestycję przy ulicy Grzybowskiej to przetarg ogłosimy jeszcze w tym tygodniu. Długość odcinka objętego zadaniem wynosi 1,1 km. Zakres projektu obejmuje: rozbudowę chodnika o drogę rowerową, budowę ciągu pieszo - rowerowego, przebudowę zjazdów oraz przebudowę i budowę oświetlenia. Wartość zadania wyniesie około 2 300 000 złotych, na co pozyskaliśmy 50 % dofinansowanie. Termin realizacji inwestycji to koniec grudnia tego roku. Natomiast przetarg na rozbudowę ulicy Jedności Narodowej ogłosimy w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Długość odcinka objętego zadaniem wynosi 850 metrów. Droga zyska nową nawierzchnię, wykonane zostaną chodniki, ciąg pieszo – rowerowy, zjazdy, skrzyżowania, kanalizacja deszczowa, oświetlenie oraz doświetlenie przejścia dla pieszych. Na skrzyżowaniu ulicy Jedności Narodowej z ulicą Wylotową powstanie rondo, które pozwoli poprawić przepustowość wlotów skrzyżowania i rozwiązać problem z włączaniem się do ruchu. Ponadto zostanie zamontowana mała infrastruktura, m.in.: ławki, śmietniki czy stojaki na rowery. Wartość zadania wyniesie około 11 000 000 złotych. W tym wypadku również pozyskaliśmy 50 % dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Termin realizacji to maj 2024 roku. - mówi starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski.

W imieniu Zarządu Powiatu umowy podpisał wicestarosta kołobrzeski Jacek Kuś.


zdjęcia: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama