Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

9 czerwca 2023    |    Imieniny: Anna, Pelagia, Felicjan
9 czerwca 2023    
    Imieniny: Anna, Pelagia, Felicjan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Kołobrzeskie szpitale z milionową dotacją na inwestycje

Ponad 900 tys. zł dla Regionalnego Szpitala i blisko 40 tys. zł dla Willi Fortuna. Te dwie kołobrzeskie placówki medyczne otrzymały od Urzędu Marszałkowskiego dotację na tegoroczne remonty
i doposażenie w sprzęt. W ten sposób podnoszą standardy leczenia pacjentów. W poniedziałek, 27 marca 2023 roku członkini Zarządu Województwa Anna Bańkowska podpisała umowy wsparcia inwestycji z przedstawicielami jednostek: dyrektorką Moniką Czajkowską (Willa Fortuna) oraz zastępcą dyrektora ds. lecznictwa Jackiem Golińskim (Regionalny Szpital).

Szpitale z Kołobrzegu są 2 z 8 jednostek medycznych, które sięgnęły po tegoroczne wsparcie Marszałka Województwa. Przyznane środki to pozytywna odpowiedź władz samorządu województw na wnioski złożone przez dyrektorów placówek. Fundusze, które przeznaczone zostaną na inwestycje, muszą zostać wydatkowane do końca 2023 roku.

Chcemy, aby pacjenci trafiający do szpitali podległych samorządowi województwa leczyli się w jak najlepszych warunkach. Od lat wspieramy wysiłki placówek w modernizacji medycznych przestrzeni czy zakupie dobrej klasy sprzętu. Pozytywne efekty infrastrukturalnych zmian widać „gołym” okiem, dlatego działania te zdecydowaliśmy się kontynuować również w 2023 roku – mówiła członkini Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Regionalny Szpital w Kołobrzegu otrzymał wsparcie w kwocie 990 tys. zł. Fundusze umożliwią przebudowę i wyposażenie Oddziału Chirurgii Ogólnej i Oddziału Chorób Wewnętrznych. Prace obejmują np. wymianę drzwi, modernizacje łazienek i toalet czy położenie nowych posadzek. Koszt całkowity robót oszacowano na 1 mln zł.

Dla Szpitala Uzdrowiskowego „Willla Fortuna” w Kołobrzegu zaplanowano 38,5 tys. zł. Środki umożliwią budowę instalacji fotowoltaicznej na dachu pawilonu „B” jednostki. Całkowity koszt montażu wyniesie 85 tys. zł. Tegoroczne roboty to kontynuacja prac z 2022 roku, kiedy to placówka ulokowała panele fotowoltaiczne na dachu budynku głównego.

W sumie w bieżącym roku na modernizację i zakup sprzętu w szpitalach podległych samorządowi województwa, Urząd Marszałkowski przeznaczy blisko 8 mln zł. Pomoc ta pozwoli na realizację 13 inwestycyjnych zadań.

wzp.pl

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama