Broken Clouds

15°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Wyższe kwalifikacje ratowników z POSP „Tryton”

Kilkunastu ratowników z kołobrzeskiej Portowej Ochotniczej Straży Pożarnej weźmie udział w szkoleniach z zakresu indywidualnych technik ratowniczych, ratownictwa morskiego oraz kursów nurkowych. Na ten cel przekazano z budżetu województwa zachodniopomorskiego 10 tys. zł. Umowę z beneficjentem podpisała w Kołobrzegu, 25 marca br., członkini zarządu województwa Anna Bańkowska.

- Dzięki wsparciu z budżetu województwa członkowie POSP Tryton uzyskają nowe specjalizacje oraz stopnie nurkowe. Podniesienie ich kwalifikacji i umiejętności wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na wodach morskich i śródlądowych województwa zachodniopomorskiego - mówi członkini zarządu Anna Bańkowska.

Szkolenia dla POSP Tryton w zakresie indywidualnych technik ratunkowych, które przeprowadzone zostaną w tym roku, obejmą takie zagadnienia jak: wyposażenie ratunkowe na jednostkach pływających, środki wzywania pomocy, ratowanie z powierzchni wody czy ćwiczenia na wodzie.

Przekazane wsparcie pozwoli również na przeprowadzenie szkoleń dotyczących ratownictwa morskiego, podczas których poruszone zostaną tematy m.in. związane z opuszczaniem statku, przetrwaniem w tratwach, sygnalizacją w niebezpieczeństwie oraz pierwszą pomocą.

Członkowie kołobrzeskiego stowarzyszenia wezmą również udział w szkoleniach podnoszących kwalifikacje nurków ratowników, uprawniających do wykonywania nurkowań głębszych i bezpieczniejszych. Finansowa pomoc Urzędu Marszałkowskiego przeznaczona zostanie również na zakup pianek i kompletów płetw.

Wyżej wymienione szkolenia, zgodnie z planem, powinny zakończyć się w czerwcu 2023 r.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama