Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

9 czerwca 2023    |    Imieniny: Anna, Pelagia, Felicjan
9 czerwca 2023    
    Imieniny: Anna, Pelagia, Felicjan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Chcą walczyć o szkołę w Słoneczku, ma być zlikwidowana [wideo]

W sobotę odbyła się konferencja prasowa radnych Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego oraz posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy poinformowali, że na ostatniej sesji sejmiku została podjęta uchwała o likwidacji szkoły. Marszałek Geblewicz zachowywał się skandalicznie nie raczył odpowiadać na pytanie, ograniczył debatę, zbył pytania Henryka Carewicza - mówili radni na konferencji. Czesław Hoc wspominał, że Platforma Obywatelska znana jest ze zwijania Polski powiatowej, teraz zwinęła szpital uzdrowiskowy Słoneczko oraz szkołę w nim istniejącą. Nie zgadzamy się na te działania w aspekcie społecznym zdrowotnym i edukacyjnym. Pracuje tu doświadczona kadra. Żądamy aby marszałek Geblewicz przestał być osobą wszystko wiedzącą i mogącą - dodał Hoc.

W związku z tym została sporządzona interpelacja w której radni zadali kilka pytań :
Jak od 1 września 2023 będzie funkcjonował Szpital Uzdrowiskowy Słoneczko, Nabór został zawieszony od 1 września 2022, a samorząd wojewódzki otrzymywał nadal subwencję oświatową w jaki sposób te środki zostały wykorzystane. Czy z związku z likwidacją szkoły nastąpią zwolnienia pracowników?  Co dalej ze sprzętem i pomocami dydaktycznymi. Jaka działalność edukacyjna będzie tu prowadzona. Oraz czy Zarząd Województwa przewiduje prowadzenie działalności komercyjnej w pomieszczeniach likwidowanej szkoły.

Na konferencji głos zabrał również Maciej Bejnarowicz pytając : Czy milczenie prezydent Anny Mieczkowskiej to symbol? Pani prezydent mam nadzieję, że się wstydzi tego co zrobili jej koledzy i koleżanki. Partia platformy w tym mieście jawi się jako partia likwidacji rzeczy, które mają służyć ludziom, a w tym przypadku dzieciom - dodaje Bejnarowicz

Szpital sukcesywnie wygaszano zmniejszając ilość dzieci, teraz zostało ono całkowicie wygaszone. Radni na konferencji mówili również, że są tu po to by bronić dzieci, które nie są w stanie przyjechać i protestować, reprezentujemy grupę najmłodszych, którzy nie będą mogli skorzystać z leczenia w Kołobrzegu. Kierujemy się dobrem dzieci, których nikt nie broni oprócz nas.

Więcej w materiale wideo.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama