Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

17 czerwca 2024    |    Imieniny: Albert, Laura, Adolf
17 czerwca 2024    
    Imieniny: Albert, Laura, Adolf

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Adebar oddany do użytku, będzie służył integracji młodzieży [wideo]

We wtorek odbyła się konferencja prasowa w pomieszczeniach Adebaru. Podczas spotkania z mediami prezydent miasta Anna Mieczkowska przedstawiła dyrektora placówki oraz pracowników, którzy będą koordynować działania tego miejsca. Plan na najbliższe tygodnie jest już rozpisany, możecie się z nim zapoznać poniżej oraz oglądając materiał wideo z konferencji. To nowe miejsce na mapie Kołobrzegu gdzie młodzież będzie mogła rozwijać swoje pasje, poznawać nowych ludzi czy spotkać się z ciekawymi prelegentami. A tych w najbliższym czasie nie zabraknie.

Piwnice Adebaru to miejsce zabytkowe, mające swoją historię, a przede wszystkim swój unikalny klimat. Prezydent Miasta Anna Mieczkowska podsumowała dziś zakończone prace remontowe. Zgodnie z zapowiedziami powołała zespół, który wraz z młodzieżą ma zadbać o stworzenie miejsca integrującego młodych ludzi, rozwijającego ich pasje, zainteresowania, a także służącego ciekawemu spędzaniu czasu.
Jaki jest plan na Adebar?

Już jutro (w środę) rozpoczynają się warsztaty dziennikarskie pt. „Morze informacji czy może fake newsów”. W piątek i sobotę (24 i 25.03) zaproszenie skierowane jest do osób zainteresowanych zabawą ze słowem i obrazem, czyli sztuką kolażu. Warsztaty kolażu zostaną zwieńczone wernisażem wystawy wykonanych prac, a po wernisażu odbędzie się wydarzenie na afterparty z ciekawym setem djskim. W najbliższy poniedziałek (27.03) czeka kołobrzeżan kolejny dzień warsztatów dziennikarskich, a we wtorek i środę (28 i 29.03) odbędą się pierwsze zajęcia z cyklu Karimski Club Workshop, czyli zespołowego grania i śpiewania w Adebarze pod kierunkiem Karima Martusewicza, basisty zespołu Voo-Voo oraz założyciela formacji Karimski Club.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, miejsce w tym czasie jest otwarte.

Inwestycja wystartowała we wrześniu 2021 r. Jej koszt (wraz z wyposażeniem) to 3.559.989,21 zł Dofinansowanie jakie udało się uzyskać z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to 2.000.000,- zł
Prace budowlane zakończyły się 28.12.2023 r. Początek tego roku to odbiory i montaż wyposażenia. W ramach inwestycji przebudowane zostało wejście do piwnic – rozebrana została szpecąca od dziesięcioleci Plac Ratuszowy przybudówka. Pomieszczenia zostały odgrzybione i zabezpieczone przed wilgocią. Wykonano na nowo wszystkie instalacje oraz wyremontowano pomieszczenia. Ciekawostką jest odkryta podczas prac studnia, która została wyeksponowana i podświetlona.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama