Overcast Clouds

-1°C

Kołobrzeg

6 lutego 2023    |    Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia
6 lutego 2023    
    Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Jakich kontroli Rada Miasta chce unikać w Komisji Rewizyjnej ?

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta omawiany był plan pracy Komisji Rewizyjnej. Plan przewiduje 6 kontroli na rok 2023. Jak mówił na sesji Maciej Bejnarowicz : Obserwujemy próbę uniemożliwiania pracy kontroli przez Komisję Rewizyjną, odrzucone zostały - kontrola użytkowania auta służbowego i delegacji przez prezydenta miasta oraz kontrola realizacji zadań przez sekretarza Miasta Kołobrzeg.  Podczas dyskusji radny Jacek Woźniak zaproponował wprowadzenie również wycofanej na komisji kontroli : "Kontrola w zakresie prowadzenia spraw z związanych z aktualizacją opłaty rocznej z tytułu opłaty użytkowania wieczystego." Chodzi o aktualizację opłaty za użytkowanie wieczyste, w tej sprawie radny napisał też interpelację. Nieruchomości takich jest na terenie miasta 398, to jest własność miasta. Opłata wynosi 3% wartości nieruchomości rocznie, ale okazuje się, że takich aktualizacji nie było w niektórych przypadkach nawet przez ostatnich 5-15 lat. To chciała zbadać komisja. Ale wniosek odrzucono 11 głosami.

Jak mówił naszemu portalowi po sesji radny Jacek Woźniak : Mam wiedzę, że są nieruchomości, przy których nie było aktualizacji opłaty za użytkowanie wieczyste po 10, 20 lat. Nikt mi nie wmówi, że wartość tych nieruchomości nie wzrosła przez ten czas, szczególnie w pasie nadmorskim, ale też pod dużymi sklepami. Jestem zdumiony i zbulwersowany, że radni opcji rządzącej, czyli ci od pani prezydent, nie chcą skontrolować, dlaczego tych aktualizacji przez te wszystkie lata nie robiono. A przecież w grę wchodzą ogromne pieniądze.

Całą dyskusję można zobaczyć na załączonym wideo z sesji.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama