6 lutego 2023    |    Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia
6 lutego 2023
    Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia

Trwa renowacja jednego z kołobrzeskich neonów

Ponad miesiąc temu neon z napisem kwiaty z kołobrzeskiej kwiaciarni przy Jana Pawła został zdemontowany i zabezpieczony przez społeczników z kołobrzeskich neonów. Charakterystyczny kwiatek z tego neonu został  już przewieziony do warsztatu NEONY Adama Marchewki EDOM. Przypominamy, że firma Edom adoptowała reklamę i podjęła się wykonania szeregu prac renowacyjnych by przywrócić świetność neonu. Pierwszym krokiem będzie usunięcie starych powłok farby, przy użyciu specjalistycznych środków firmy Troton Polska, która także wspiera działania. Jak czytamy na stronie stowarzyszenia - Chcemy stworzyć Galerię kołobrzeskie NEONY, by wyeksponować w niej ocalałe reklamy świetlne. W realizację projektu wkładamy własne siły, środki i umiejętności, lecz ze względu na dużą skalę projektu i jego rangę potrzebujemy pomocy fachowców. Serdecznie zapraszamy do wsparcia naszej inicjatywy lokalne firmy, wierząc, że będzie to dla nich nie tylko doskonała promocja i reklama, ale też satysfakcja z zaangażowania w rozbudowę kulturalnej oferty naszego miasta i ocalenie kołobrzeskich perełek designu. Do dalszego rozwoju projektu jest nam niezbędna renowacja konstrukcji metalowej neonów, zabezpieczenie ich farbą antykorozyjną oraz montaż instalacji elektrycznej i świecących elementów neonowych.

foto Kołobrzeskie Neony