6 lutego 2023    |    Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia
6 lutego 2023
    Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia

Sala Koncertowa ratusza dla radnych, zmiany w urzędzie

Ponieważ w obecnych warunkach gospodarczych nie ma możliwości rozbudowy magistratu, miasto zamierza wprowadzać pewne zmiany. Magistrat potrzebuje nowych pomieszczeń, nie tylko ze względu na ich brak, ale także na podział pracy. Skoro nie można budować nowego metrażu, pozostaje kwestia adaptacji starego. Takie przykłady w tej kadencji już były i spotkały tzw. małą salę konferencyjną. Cały moduł konferencyjny, dobudowany w latach 70-tych, ma teraz stać się częścią administracyjną. Jak mówi naszemu portalowi Anna Mieczkowska, prezydent miasta, sprawa jest już niemal zamknięta i trwają przymiarki do zmian. Duża sala konferencyjna zostałaby przedzielona korytarze, a całość zamieniono na przestronne biura dla wydziałów.

Powstaje jednak pytanie, gdzie będą odbywały się większe spotkania i obrady Rady Miasta Kołobrzeg. Władze miasta, po zakończonym remoncie "Adabaru", zamierzają wziąć się za Salę Koncertową ratusza. Warto wziąć pod uwagę, że nazwa tej sali jest pozostałością funkcjonowania tam Miejskiej Ośrodka Kultury, którego już od ponad dekady nie ma. Dawniej, była to Sala Wielka ratusza, która pochodzi z oryginalnego średniowiecznego ratusza z 1380 roku. Posiada nawet bogate historyczne wyposażenie, starsze, niż neogotycka bryła z 1832 roku. To właśnie pod tą salą znajduje się "Adabar". W Sali Wielkiej odbywały się posiedzenia rady, odczyty i ważne spotkania władz miasta oraz mieszkańców. Kto wie, być może tam odczytano wyrok śmierci na Jakuba Kaspra Adebara? W każdym razie, jak mówi Ewa Pełechata, zastępca prezydenta miasta ds. gospodarczych, Urząd Miasta jest przygotowany do modernizacji tego zabytkowego pomieszczenia. W ubiegłym roku w całym ratuszu, także tam, wymieniono okna, dzięki temu już nie wypadają i nie jest tam chłodno. Teraz, sala miałaby być na stałe przygotowana do spotkań i obrad radnych. Są firmy, które specjalizują się w takich modernizacjach i z ich wsparcia zamierza skorzystać magistrat.