Overcast Clouds

-1°C

Kołobrzeg

6 lutego 2023    |    Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia
6 lutego 2023    
    Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Bazar na Okopowej przechodzi do historii [foto]

Słynny kołobrzeski Bazar na Okopowej zwany też często żartobliwie Manhattanem znika już bezpowrotnie z mapy Kołobrzegu. Powstał w połowie lat 90. Wcześniej handlujący mieli swoje miejsce na parkingu przy Wojska Polskiego czy przy dworcu PKS. Od kilkunastu dni trwają prace rozbiórkowe pozostałości punktów handlowych. Dziś zastaliśmy tam 6 jeszcze handlujących sprzedawców. Bazar zazwyczaj był oblegany przez turystów, ale i mieszkańców, szczególnie tych starszych. To tu bowiem można było kupić tanią odzież i obuwie, paski, bieliznę, czapki i skarpetki. Nie brakowało również pamiątek, kaset i płyt z muzyką czy bibelotów. W ostatnich latach kupców było niewielu. Mieszkańcami wstrząsnęła informacja o pożarze, na tym terenie, do którego doszło 11 grudnia 2022 roku (przeczytaj). Śmierć w wyniku pożaru poniósł mężczyzna. Teren ma być uprzątnięty do 31 stycznia. Na tym miejscu powstanie budynek 10 piętrowy mieszkalny z garażami. 

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama