Broken Clouds

15°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Od 2,5 do 4 mln zł za budynek na Ogrodowej?

Sprzedaż budynku po dawnej kołobrzeskiej filii Domu Pomocy Społecznej jest już faktem. Powiat nie będzie remontował tego budynku, o czym już pisaliśmy. Nikt również nie przejmował się również uwagami niektórych kołobrzeskich polityków, którzy sprzeciwiali się sprzedaży nieruchomości. - Ten projekt uchwały na ostatniej sesji poparło 18 radnych - mówi starosta Tomasz Tamborski. Jego zdaniem, w tym budynku, w obecnych warunkach prawnych, nie ma możliwości wprowadzenia żadnej instytucji publicznej, przede wszystkim ze względu na przepisy, ale także na zakres remontów, a nawet prac budowlanych, które trzeba by zrealizować. Koszt miałby przewyższać osiągnięte efekty.

Dlatego sprzedaż budynku była jedynym rozwiązaniem. - Gospodarujemy środkami publicznymi. Nie możemy inwestować w coś, co i tak nie da żadnych efektów w stosunku do poniesionych kosztów - wskazuje starosta i dodaje, że kilka razy podchodzono do rozwiązania tego zagadnienia, ale w obecnych warunkach cenowych i przy tej inflacji, nie było szans. Powiat w przyszłym roku ogłosi przetarg i nieruchomość będzie można zakupić. Biorąc pod uwagę trend inwestycyjny w tej okolicy, nieruchomość może osiągnąć cenę w przetargu pomiędzy 2,5 a 4 mln zł, wszystko zależy od zainteresowania oraz sytuacji gospodarczej. Pozyskane w ten sposób środki finansowe zostaną przeznaczone na budowę powiatowego domu dziecka w Gościnie oraz remonty w istniejących domach pomocy społecznej.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama