Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

23 kwietnia 2024    |    Imieniny: Jerzy, Wojciech
23 kwietnia 2024    
    Imieniny: Jerzy, Wojciech

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Olichwiruk o taryfach za ciepło: Część mieszkańców zapłaci mniej

Prezes Miejskiej Energetyki Cieplnej, Andrzej Olichwiruk, zwołał konferencję prasową w sprawie nowej taryfy dla osób korzystających z ciepła wytwarzanego przez miejską spółkę. Taryfa została wysłana do Urzędu Regulacji Energetyki w lipcu. 16 listopada MEC otrzymał zgodę na jej zastosowanie. Taryfa weszła w życie 1 grudnia i zawierała bardzo duże podwyżki (przeczytaj). Okazuje się jednak, że sprawa nie jest tak oczywista, o czym przekonają się niedługo mieszkańcy. W wyniku działań rządu, właściciele lokali mieszkalnych i niektóre instytucje publiczne zostali objęci polityką ochronną. Te instytucje, to m.in. kościoły, budynki oświaty, budynki ochrony zdrowia, pomocy społecznej i inne. Dla nich ciepło będzie tańsze w okresie od 1 grudnia 2022 do 30 kwietnia 2023 roku. Powyższe oznacza, że 1 GJ energii wytworzonej z gazu opłata nie będzie wyższa niż 150,95 zł, w przypadku węgla będzie to 103,82 zł/GJ, a w przypadku stosowania mixu paliw - 116,04 zł/GJ (ceny netto). Warto pamiętać, że w nowym roku zmieni się wartość podatku od ciepła.

Nie tylko to ma wpływ na zmienne koszty dla odbiorców. Wpływ na to ma także: zamówiona moc cieplna CW i CO, stała opłata przesyłowa, a także energia z licznika. Cena zależy także od grupy taryfowej, w zależności od tego kto jest właścicielem węzła cieplnego. Jak mówił dziś Andrzej Olichwiruk, z tych powodów nie ma możliwości, aby każdej osobie czy nawet wspólnocie podać indywidualny koszt ciepła, czy wskazać, o ile ten koszt będzie wyższy. To obliczą zarządcy wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni i właściciele nieruchomości. Wspólnoty czy spółdzielnie mają także różne zasady i regulaminy rozliczania ciepła. Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama