6 lutego 2023    |    Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia
6 lutego 2023
    Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia

Ruszyła rozbudowa "Krasnala"

Jak na "Krasnala", to nieco duży ten sprzęt, który pracuje na terenie żłobka przy ul. Bogusława X, ale tak będzie wyglądał pierwszy etap rozbudowy istniejącego budynku. Ze względu na występujący tam grunt, niezbędne jest wywiercenie kanałów i palowanie gruntu. Obecnie, jak informuje prezydent miasta, trwa zalewanie otworów betonem. "W przyszłym tygodniu wykonawca będzie z nich przygotowywał zbrojenie do ław tworzących ruszt fundamentowy budynku" - informuje Anna Mieczkowska.

Koszt rozbudowy żłobka to niemal 12 mln zł.  Prace realizuje konsorcjum firm: WS Sp z o.o., WP- Werema Paweł oraz SKITECH - Jakub Skibiński. Nowy budynek będzie dwupiętrowy, wewnątrz znajdą się 4 sale, które pomieszczą 96 dzieci.