Overcast Clouds

-1°C

Kołobrzeg

6 lutego 2023    |    Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia
6 lutego 2023    
    Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Plewko powiedział w CBA, że wie od Mieczkowskiej?

Powracamy do wypowiedzi lokalnych polityków Prawa i Sprawiedliwości w "Magazynie śledczym Anity Gargas" w rządowych mediach. Wszystko za sprawą interesującej wypowiedzi radnego związanego z prawą stroną i niegdyś członka Prawa i Sprawiedliwości - Krzysztofa Plewko. Przypomnijmy, audycja dotyczyła m.in. Tomasza Tamborskiego i jego aresztowania. Radny Plewko stwierdził tak: "Ja nawet miałem rozmowę z panią prezydent, parę miesięcy temu, rozmawialiśmy na temat starosty, i pani prezydent powiedziała wprost, że starosta jest nie do ruszenia dlatego, że ma układy w służbach".

Poprosiliśmy o komentarz w sprawie rzecznika prezydenta, Michała Kujaczyńskiego. Stwierdził on, że taka rozmowa nie miała miejsca i pani prezydent nic nie wiadomo o sprawie, o której w telewizji mówił Plewko. Wysłaliśmy wiadomość tekstową radnemu, ale nie dostaliśmy odpowiedzi. Dlatego złożyliśmy wizytę na sesji Rady Miasta Kołobrzeg i zapytaliśmy, czy taka wypowiedź z  ust Anny Mieczkowskiej padła, bo ona temu zaprzecza. Plewko nie udzielił nam odpowiedzi, gdyż jak stwierdził, na tę okoliczność był przesłuchiwany przez służby. Z naszych informacji wynika, że radny mógł odpowiedzieć na apel Centralnego Biura Antykorupcyjnego i opowiedzieć, co wie o nieprawidłowościach. Czy ma jakąkolwiek wiedzę, tego nie wiadomo, bo w audycji w telewizji rządowej nie padło na ten temat ani słowo, a sam Plewko mówił o sprawach... sprzed 10 lat...

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama