Clear Sky

18°C

Kołobrzeg

24 czerwca 2024    |    Imieniny: Danuta, Emilia, Jan
24 czerwca 2024    
    Imieniny: Danuta, Emilia, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W Kołobrzegu zbierają podpisy pod ustawą "Tak dla in vitro"

Przed wejściem do kołobrzeskiego szpitala odbyła się dziś konferencja prasowa z udziałem senatora Janusza Gromka, posła Marka Hoka, członkiem zarządu województwa Anna Bańkowską i prezydent Miasta Anną Mieczkowską. W Kołobrzegu rozpoczęła się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy "Tak dla in vitro", której celem jest przywrócenie państwowej refundacji tej procedury. Czas na zebranie min. 100 tys. podpisów jest do końca stycznia.

Od 2018 roku województwo zachodniopomorskie dofinansowało projekty polityki prozdrowotnej wydano na projekt 1 mln 200 tys. Skorzystało z tego również miasto Kołobrzeg. W województwie urodziło się 110 dzieci z in vitro. W Kołobrzegu jak mówiła Anna Mieczkowska na koniec 2018 było 1866 par z problemami, w tym 37 % kwalifikowało się do leczenia niepłodności tą metodą. Dotychczas udało się zrealizować 17 procedur, na świat przyszło 7 dzieci.

Zbieranie podpisów trwa już od kilku dni, w niedzielę na placu przy molo będzie można złożyć podpis pod projektem w godzinach od 11 do 13. Na co dzień będzie można składać je w biurze poselskim Marka Hoka i Janusza Gromka znajdujące się na ulicy Giełdowej 12.

Założeniem obywatelskiego projektu ustawy jest przeznaczenie z budżetu państwa środków na politykę zdrowotną w obszarze leczenia niepłodności, w tym finansowanie procedur medycznych wspomaganej prokreacji, m.in. in vitro.

Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama