Overcast Clouds

-1°C

Kołobrzeg

29 listopada 2023    |    Imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk
29 listopada 2023    
    Imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Dyskutowali na temat kondycji polskiej edukacji

Z inicjatywy posła Marka Hoka i senatora Janusza Gromka odbyło się spotkanie poświęcone polskiej oświacie. Na zaproszenie kołobrzeskich parlamentarzystów udział w spotkaniu wzięły posłanki Koalicji Obywatelskiej, członkinie sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży: Katarzyna Lubnauer i Kinga Gajewska. Na spotkaniu miała być obecna posłanka Szumilas, niestety z powodów zdrowotnych nie mogła dojechać na spotkanie.

Na spotkaniu poruszane były największe zdaniem organizator bolączki trapiące polski system edukacyjny: przestarzała podstawa programowa, niskie wynagrodzenia nauczycieli, upolitycznienie szkół, czy też najgłośniejsza z nowelizacji ustawy – Prawo oświatowe, która jest nową wersją lex Czarnek.

Jak bardzo Ministerstwo Edukacji i Nauki kieruje się interesem Prawa i Sprawiedliwości, a nie polskich uczniów wskazywali ostatnią, ich zdaniem, kuriozalną zmianę w nauczaniu - z obowiązkowego programu szkół średnich zniknie temat inflacji. Tak wynika z ministerialnych projektów rozporządzeń, dotyczących kolejnej reformy w edukacji, którą zapowiada Przemysław Czarnek. Od września przyszłego roku pojawi się nowy przedmiot, który zastąpi podstawy przedsiębiorczości, o nazwie biznes i zarządzanie.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama