Overcast Clouds

-1°C

Kołobrzeg

6 lutego 2023    |    Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia
6 lutego 2023    
    Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

"Drzewa nie są polityczne. Drzewa są naszym dobrem"

Wieczorem, przed kołobrzeskim ratuszem odbyła się krótka manifestacja, mająca zwrócić uwagę na zagadnienia związane z wycinką drzew na ulicy Zdrojowej. Przyszło kilka osób. Na profilu "Drzewa Kołobrzegu" można przeczytać krótką informację na temat idei protestu, a także problematyki związanej z wycinką drzew.

"Nasz protest nie ma komuś zaszkodzić czy pomóc politycznie. Nasz protest ma zwrócić uwagę na zbyt pochopne (niefrasobliwe) decyzje o wycince drzew. Nie popieramy osobistych ataków. Czy wiecie, że lipa jest jednym z drzew które daje najwięcej tlenu (dorosłe lipy nawet 0,7 kg dziennie?). Lipy są drzewami długo wiecznymi, mogą żyć nawet ponad 300 lat! Są nawet rekordzistki, które mają 1200 lat. Tym naszym, z ul Zdrojowej raczej to nie grozi. Za to grozi im wycinka, bo stanęły na drodze pewnej inwestycji. Smutne jest to, że ktoś planując tą inwestycję, nie wziął lip pod uwagę. Mało tego... wiedząc, że taka inwestycja będzie wykonywana, można było pomyśleć wcześniej o nasadzaniach zastępczych. Przeraża nas fakt, że chodzi o drzewa, które  leżą nie tylko w strefie uzdrowiskowej, ale również w zabytkowej części miasta. Słabym argumentem jest to, że są tam same hotele i uzdrowiska. Właśnie tym bardziej powinno się zwrócić uwagę na ochronę drzew. Ulica Zdrojowa nie może i nie powinna być ulicą odciążającą ruch w mieście. Jeżeli chcecie zobaczyć jak bez drzew będzie wyglądać ul. Zdrojowa to wystarczy przejść się ul Solną lub Starynowską.
Drzewa w mieście to:
- lepsza jakość powietrza
- redukcja hałasu
- zrównoważone temperatury
- ograniczenie skutków nawałnic
- kojące działanie.
Wiemy jak bardzo jest potrzebny ten remont. Jednak nie takim kosztem. Nie będziemy pisać, że wycinając drzewa niszczymy dom dla ptaków i być może nietoperzy. To smutne, że wszyscy piszą o ociepleniu klimatu, a nasze miasto lekka ręką chce wyciąć prawie 100 drzew. Mamy przykład z lipami przy Armii Krajowej (ten sam wykonawca) jak łatwo  UM przechodzi nad takimi działaniami do porządku dziennego. Dbajmy o nasze drzewa. To są nasi sprzymierzeńcy w walce o zdrowe powietrze i ocieplenie klimatu".

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama