Overcast Clouds

-1°C

Kołobrzeg

6 lutego 2023    |    Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia
6 lutego 2023    
    Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Miasto ogranicza liczbę psów w schronisku

Kończy się okres dzierżawy kołobrzeskiego schroniska wraz z usługą jego prowadzenia na rzecz gminy Miasto Kołobrzeg. Magistrat ogłosił przetarg. Wpłynęła tylko jedna oferta od stowarzyszenia "REX", która o ok. 1,5 mln zł przewyższyła środki zaplanowane przez miasto. Przetarg dotyczył 3 lat działalności. W przeliczeniu, gmina chciałby, aby roczny koszt schroniska oscylował wokół 700 tys. zł, natomiast szacunki stowarzyszenia mówią o kwocie ok. 1,2 mln zł rocznie. Miasto zdaje sobie sprawę z tego, że wszystko drożeje, drożeją usługi, a znowelizowane przepisy wymagają także całodobowej opieki i obecności człowieka w schronisku. To też generuje koszty, bo nikt za darmo nie będzie tam siedział. Na razie nie wiadomo, czy przetarg zostanie przedłużony, czy jednak zostanie podpisana umowa.

Ponieważ koszty rosną, miasto podjęło inną decyzję. Stowarzyszenie musiało wypowiedzieć umowę na przyjmowanie psów z innych gmin, poza gminą Kołobrzeg, która uczestniczy w budowie nowego miejskiego schroniska. Jak mówi naszemu portalowi Ewa Pełechata, zastępca prezydenta ds. gospodarczych, próbowano ideą budowy schroniska i partycypacji w jego kosztach zainteresować inne samorządy, ale bezskutecznie. Obecnie, w schronisku przebywa ok. 120 psów. Z terenu obu gmin pochodzi ok. 60, czyli połowa. Zmniejszenie ilości psów powinno także ograniczyć koszty. Miasto chce też dążyć do poprawy warunków w schronisku. Zlikwidowany ma zostać duża hala, która stoi na terenie Zieleni Miejskiej. Psy mają mieszkać w drewnianych i podobno lepszych drewnianych domkach. Od stycznia będzie ich mniej i powinny mieć więcej miejsca. Do tematu będziemy powracać

Fot. archiwum


Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama