6 lutego 2023    |    Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia
6 lutego 2023
    Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia

Akcja protestacyjna strażaków. Domagają się większych wynagrodzeń

Na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu pojawiły się flagi i baner Związku Zawodowego Strażaków "Florian". Oflagowane zostały również wozy strażackie.  W ten sposób nasi strażacy poinformowali, że dołączyli do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej PSP organizowanej przez ZZS "Florian".

Związkowcy domagają się między innymi waloryzacji uposażeń i wynagrodzeń na poziomie 20% od dnia 1 stycznia 2023 roku, zaliczenie dodatkowego 1% powyżej 15 lat stażu służby do podstawy naliczania świadczenia emerytalnego, wprowadzenie wysokości dodatku funkcyjnego w wysokości minimum 25% oraz zabezpieczenie dodatkowych środków finansowych na ten cel i kompleksowe rozwiązanie pomocy mieszkaniowej w służbach. Projekt rządowy zakłada waloryzację uposażeń służb mundurowych o 7,8 proc. od marca 2023 r. W poniedziałek odbyły się pierwsze rozmowy z przedstawicielami rządu. Jeśli negocjacje się nie powiodą związkowcy zapowiadają zaostrzenie protestu.