Overcast Clouds

-1°C

Kołobrzeg

6 lutego 2023    |    Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia
6 lutego 2023    
    Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

CBA zatrzymało kolejną osobę - Stanisława H.

Już we wtorek Centralne Biuro Antykorupcyjne dokonało zatrzymania Stanisława H., właściciela działek w Dźwirzynie, na których miał powstać czterogwiazdkowy hotel (zobacz). Do zatrzymania doszło we Wrocławiu. Jak udało nam się ustalić, szef grupy "Hasco-Lek" trafił już do Szczecina, ale szerszych kulis tego zatrzymania nie znamy. Wcześniej, to dyrektora tej spółki zatrzymano w związku z wręczeniem łapówki wójtowi gminy Kołobrzeg. Zatrzymano także innego przedsiębiorcę, który jednak został wypuszczony, bo współpracuje ze śledczymi. "Informujemy, że w dniu 11 października 2022 r. doszło do zatrzymania Członka Zarządu Spółki. PPF Hasco - Lek S.a. współpracuje z służbami zaangażowanymi w wyjaśnienie sprawy. Spółka nie jest stroną toczącego się postępowania, a zdarzenie to w żaden sposób nie wpływa na bieżącą działalność operacyjną. Ze względu na dobro postępowania do jego zakończenia spółka nie będzie udzielała żadnych informacji" - informuje "Hasco-Lek".

Stanisław H. to prezes grupy "Hasco", założyciel znanego i dużego producenta leków oraz kosmetyków. Jest także właścicielem obiektów wypoczynkowych. W Dźwirzynie miał powstać czterogwiazdkowy hotel oraz obiekt przeznaczony dla matek z dzieckiem. Był na 70 miejscu listy najbogatszych Polaków. Jest również członkiem Rady do spraw Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP Andrzeju Dudzie.

Na razie nie wiemy, czy Stanisław H. usłyszał już zarzuty, ale będzie to musiało stać się do końca tygodnia, o ile oczywiście prokurator będzie miał ku temu podstawy. Z naszych informacji wynika, że Prokuratura Regionalna w Szczecinie ustala teraz przebieg działań administracyjno-prawnych przy powstawaniu i uchwalaniu planu zagospodarowania przestrzennego dla działek Stanisława H. Sprawdzane są również działania Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu w związku ze stosowanymi procedurami dla tych działek (przeczytaj). Na przesłuchania wzywane są różne osoby, zaczynając od urzędników, kończąc na autorach określonych rozwiązań. Prokuratorzy muszą teraz uprawdopodobnić, że osoby które zostały aresztowane w sprawie, przyjęły korzyść majątkową za wydawanie korzystnych decyzji na rzecz planowanych inwestycji lub innych osób. Według CBA, wójt Włodzimierz Popiołek został zatrzymany z 300 tysiącami złotych łapówki. Aresztowano go tymczasowo na 3 miesiące. Na 2 miesiące aresztowano znanego kołobrzeskiego architekta i szefa gminnej komisji urbanistycznej Jacka S. Miesiąc aresztu orzeczono wobec starosty Tomasza Tamborskiego.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama