29 stycznia 2023    |    Imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon
29 stycznia 2023
    Imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

W środę 12 października 2022 roku w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu odbyła się uroczystość z okazji Powiatowych Obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski przyznał nagrody I i II stopnia dla dyrektorów oraz nauczycieli szkół i placówek powiatu kołobrzeskiego wyróżniających się w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Nagrody I stopnia otrzymało 5 dyrektorów szkół i placówek, natomiast nagrody II stopnia zostały przyznane 10 nauczycielom. Wyróżnienia wręczyli wicestarosta kołobrzeski Jacek Kuś, członek Zarządu Powiatu Mirosław Tessikowski oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Artur Wasiewski.

Nagrody Starosty Kołobrzeskiego I stopnia otrzymali:

Grażyna Bohdziewicz – dyrektor Zespołu Szkół Policealnych,
Katarzyna Karaźniewicz-Deczyńska – dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu,
Helena Rudzis-Gruchała – dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego „Okruszek”,
Artur Dzierkowski – dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika,
Mieczysław Szpak – dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej.

Nagrody Starosty Kołobrzeskiego II stopnia otrzymali:

Aleksandra Czapiga – nauczyciel Zespołu Szkół Policealnych,
Agnieszka Getka-Lubowicka – nauczyciel Zespołu Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego,
Ewa Kamińska – wicedyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza,
Dariusz Antkiewicz – nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich im. Emilii Gierczak,
Aneta Rasztubowicz – nauczyciel I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika,
Zbigniew Zaremba – nauczyciel Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie,
Barbara Marchal – psycholog w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej,
Martyna Małetko – nauczyciel Ogniska Pracy Pozaszkolnej,
Paulina Sotyń – nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego „Okruszek”,
Mariusz Kraśniewski – nauczyciel Zespołu Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy.

Niezmiernie miło nam poinformować również o przyznanych dyrektorom i nauczycielom naszych szkół i placówek oświatowych, odznaczeniach i nagrodach.

Na wniosek Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego:

Złoty Medal za Długoletnią Służbę otrzymał Mieczysław Szpak – dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu,
Srebrny Medal za Długoletnią Służbę otrzymała Katarzyna Karaźniewicz – Deczyńska – dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu,
Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki otrzymała Barbara Wolańska - dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kołobrzegu,
Nagrodę Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty otrzymała Halina Schulz-Tkacz - dyrektor Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie.

Na wniosek dyrektora szkoły:

Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki otrzymała Alicja Stokłosa - nauczyciel Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu,
Nagrodę Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty otrzymała Jolanta Rymaszewska - nauczyciel Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu.

Na wniosek związku zawodowego NSZZ „Solidarność”:

Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała Agnieszka Jasiulewicz – nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu.

Wyróżnione osoby odbiorą odznaczenia oraz nagrody podczas uroczystości organizowanej przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.