Few Clouds

1°C

Kołobrzeg

29 listopada 2022    |    Imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk
29 listopada 2022    
    Imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Czy wokół portu wyrastają rafy? Na przykład Port Wojenny...

W środę sporo mówiło się o kołobrzeskim porcie. Powód jest prosty - radni uznali w strategii miasta do 2030 roku tereny portu za tereny strategiczne. Problem w tym, że wbrew pozorom, wokół tych terenów pojawia się coraz więcej raf. Jedną z nich jest Port Wojenny, który ogranicza rozwój portu. Pojawiają się tam duże wypłycenia. Podejście do portu też nie jest pogłębiane. Same nabrzeża portu po zachodniej stronie ujścia Parsęty są w kiepskiej kondycji technicznej. Cumowanie tam większych jednostek jest utrudnione.

Politycy Nowej Lewicy postanowili wesprzeć Zarząd Portu Morskiego w Kołobrzegu w staraniach na rzecz poprawy sytuacji. Przewodniczący Rady Miasta Kołobrzeg, Bogdan Błaszczyk, zaapelował w sprawie Portu Wojennego do przewodniczącego sejmowej Komisji Obrony Narodowej posła Michała Jacha. Z kolei wicestarosta Jacek Kuś zwrócił się w temacie portu do wicemarszałka Włodzimierza Czarzastego. - W związku z ostatnią wizytą wicemarszałka i rozmowach na temat przyszłości oraz rozwoju Kołobrzegu, skierowaliśmy jako samorząd gminny oraz powiatowy zaproszenie do Prezydium Sejmu RP w celu zorganizowania jak najszybciej komisji lub połączonych komisji, które otrzymają tu na miejscu, w Kołobrzegu, pakiet informacji oraz zobaczą problemy, z którymi od lat boryka się port kołobrzeski - informuje wicestarosta Jscek Kuś.

Fot. archiwum
Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama