Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

25 września 2023    |    Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil
25 września 2023    
    Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Program ABC Empatii trafi do kołobrzeskich szkół i przedszkoli [video]

W sali konferencyjnej kompleksu Milenium odbyła się konferencja prasowa poświęcona projektowi ABC Empatii. W konferencji udział wezięli: Senator Marek Plura, Senator Janusz Gromek, Poseł Marek Hok, Zastępca Prezydenta Miasta Kołobrzeg ds. Społecznych Ilona Grędas - Wójtowicz, oraz przedstawiciele Fundacji Rodziny Czepczyńskich.

„ABC Empatii” to autorski projekt Czepczyński Family Foundation (CFF) ogłoszony w listopadzie 2020 roku. Jego celem jest likwidacja barier i stereotypów związanych z osobami z niepełnosprawnościami. CFF, poprzez edukację najmłodszych, zamierza prowadzić do społecznego zrozumienia i przejawiania empatii w stosunku do ludzi z niepełnosprawnościami, a także do ich aktywizacji. Projekt jest skierowany do przedszkolaków (5- i 6-latki) oraz uczniów szkół podstawowych (klas 1–3). Przygotowano również materiały i szkolenia dla nauczycieli, które ułatwiają zorganizowanie ciekawych i praktycznych zajęć z dziećmi. Profesjonalizm tych pomocy zyskał pełną akceptację i uznanie władz oświatowych. Są one ważnym elementem tworzącego się właśnie systemu edukacji włączającej.

Książka "ABC empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami" to 12 rozdziałów przygód Zosi i Maksa. Bohaterowie książki to pierwszoklasiści szkoły podstawowej, doświadczają niecodziennych sytuacji, z których wynoszą ważne życiowe lekcje. Zosia i Maks poznają osoby mierzące się z różnymi niepełnosprawnościami i schorzeniami. Poprzez nowe relacje i doświadczenia uczą się wzajemnej empatii i tolerancji, szczególnie w stosunku do rówieśników.

Książki i dodatkowe materiały trafią dziś do kołobrzeskich placówek. Przed konferencją parlamentarzyści z przedstawicielami fundacji przekazali kilka egzemplarzy dla oddziału pediatrycznego w kołobrzeskim szpitalu.

Więcej w materiale wideo.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama