Light Snow

-1°C

Kołobrzeg

7 grudnia 2023    |    Imieniny: Agata, Ambroży, Marcin
7 grudnia 2023    
    Imieniny: Agata, Ambroży, Marcin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Wójt Włodzimierz Popiołek został aresztowany

W minionym tygodniu pisaliśmy o tym, że do Urzędu Gminy Kołobrzeg zawitali funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego (przeczytaj). Jako pierwsi napisaliśmy także, że pracownicy urzędu nie mają kontaktu z wójtem Włodzimierzem Popiołkiem (przeczytaj). W związku z powyższym skontaktowaliśmy się z rzecznikiem CBA, które przekierowało nas do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie. W piątek, nie chciano nam udzielić żadnej informacji.

Dziś skontaktowaliśmy się z prokuratorem Marcinem Lorencem, rzecznikiem Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, która miała mieć dla nas więcej informacji. Jedyne co usłyszeliśmy, to potwierdzenie faktu, że w poprzednim tygodniu były prowadzone czynności z Włodzimierzem Popiołkiem (otrzymaliśmy zgodę na publikację pełnego nazwiska i wizerunku) wójta. - Pozostałe informacje nie mogą być udzielone ze względu na dobro śledztwa - mówi prokurator Lorenc.

Ponieważ wójta Popiołka nadal nie ma w pracy, skontaktowaliśmy się w tej sprawie z sędzią Michałem Tomalą, rzecznikiem prasowym Sądu Okręgowego w Szczecinie. Poinformował on nas, że Włodzimierz Popiołek został aresztowany. - Sąd zdecydował o areszcie tymczasowym od 16 września do 12 grudnia 2022 roku w związku z podejrzeniem łapownictwa - mówi sędzia Michał Tomala.

Nie ma możliwości skontaktowania się z samym wójtem. Na razie nie wiemy, kto będzie reprezentował Włodzimierza Popiołka, aby poznać stanowisko lub komentarz w całej sprawie. Obecnie próbujemy to ustalić. Ze wstępnych i nieoficjalnych informacji wynika, że sprawa dotyczy jednej ze spółek, która realizuje inwestycję w miejscowości Dźwirzyno.

Jak powiedziała naszemu portalowi zastępca wójta, Katarzyna Janicka-Golonka, od nas dowiaduje się o całej sytuacji. - Dopiero dziś wróciłam do pracy po zwolnieniu lekarskim - mówi. Jak nas poinformowała, ma informacje, że do 7 października wójt przebywa na urlopie.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama