Light Snow

-1°C

Kołobrzeg

30 listopada 2023    |    Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
30 listopada 2023    
    Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

128 mln zł - tyle chce od miasta właściciel działki, gdzie miał powstać "Pałac Zdrojowy"

Do Urzędu Miasta Kołobrzeg wpłynął wniosek od pełnomocnika inwestora tzw. "Pałacu Zdrojowego" - mecenasa Marka Śmierzyńskiego. Czytamy w nim, że w związku z korzystnym dla niego wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego z 24 maja 2022 roku (przeczytaj), zwraca się on o odszkodowanie za utracone korzyści z budżetu gminy miasto Kołobrzeg, w wysokości 128 milionów złotych. Przypomnijmy, inwestor kupił teren, ale okazało się, że zamiast 25%, mógł zabudować tylko 16% działki. Do Wojewódzkiego Sądu Apelacyjnego trafiła za to sprawa z powództwa inwestora przeciwko gminie miasto Kołobrzeg. Tam miasto ją przegrało. W NSA częściowo orzeczenie było korzystne dla gminy, ale nie zmienia to faktu, że co do istoty przedmiotu sporu, sąd ocenił, że zmiana dokumentów przez władze Kołobrzegu była dla inwestora niekorzystna i dokonał jej korekty. Tyle, że to wszystko trwało 7 lat. Dziś wszystko jest droższe. Dziś nie ma takiego popytu na nieruchomości. Obliczenie strat inwestora nie jest, wbrew pozorom wcale takie trudne (w piśmie te informacje są zawarte), gdzie np. na 60 mln zł wyceniony jest wzrost samych kosztów inwestycji i materiałów budowlanych, ale z drugiej strony, te kwestie należy udowodnić przed polskim sądem i uzyskać korzystny wyrok, a to w naszych realiach jest bardzo trudne.

Prezydent Anna Mieczkowska obiecała skomentować sprawę po zapoznaniu się z pismem podpisanym przez mecenasa Marka Śmierzyńskiego we wtorek rano i wówczas dostaniemy komentarz w sprawie. Do tematu powrócimy.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama