4 grudnia 2022    |    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
4 grudnia 2022
    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian

Znamy powody odmowy zmian w ruchu w centrum - litania zarzutów

W środę w audycji "Studio Reduta", starosta poinformował, że odmówił zmian w organizacji w ruchu w centrum miasta (zobacz). Po audycji wnieśliśmy o przekazanie tego dokumentu, celem zapoznania z nim mieszkańców. Decyzja jest skierowana do autora projektu zmiany organizacji ruchu. A oto zarzuty, jakie postawiono temu projektowi:
- wydłużenie czasu przejazdu pojazdów i drogi ich przejazdu, co stoi w sprzeczności z ideą uspokojenia ruchu,
- tworzenie się korków,
- ulice jednokierunkowe wyznaczono jako następujące kolejno po sobie, zamiast usprawnić ruch robiąc kierunki naprzemiennie,
- znaczne obciążenie ruchem Alei Św. Jana Pawła II,
- niezasadne wprowadzenie strefy zamieszkania na ulicy Armii Krajowej i Ratuszowej, bez wcześniejszych analiz,
- ograniczenie ruchu pojazdów o tonażu większym niż 5 ton, przekierowujące ich ruch na wąskie uliczki centrum, w ogóle do tego nieprzystosowane, co utrudni zaopatrywanie sklepów i może prowadzić do kolizji,
- ograniczenie ruchu osób niepełnosprawnych w o wiele większym stopniu, niż deklarowany,
- wprowadzenie ograniczeń w parkowaniu, których nikt nie będzie w stanie skutecznie wyegzekwować,
- likwidacja miejsc postojowych na ul. Brzozowej,
- błędne lub niezrozumiałe stosowanie znaków,
- brak wyników konsultacji społecznych,
- brak analizy natężenia ruchu w centrum.