Overcast Clouds

-0°C

Kołobrzeg

4 grudnia 2022    |    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
4 grudnia 2022    
    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Jak Wody Polskie nie chciały odpowiedzieć na pytania w temacie odpływu do Parsęty

Na naszym portalu szczegółowo opisywaliśmy działania instytucji, związane z kontrolą odprowadzania nieznanej substancji do rowu prowadzącego do Parsęty (sprawdzamy). W tym temacie dalej zaczął pytać radny Jacek Woźniak, szef Klubu Radni Niezależni. Gdy radny zapytał jako radny, Marta Ziółkowska-Klinkosz nie udzieliła mu odpowiedzi, wskazując, że statut miasta czegoś takiego nie przewiduje. Nie podała jednak konkretnego przepisu. Woźniak nie kruszył kopii o kwestie prawne i napisał jeszcze raz:
"W związku z uchyleniem się od odpowiedzi na e-mail, który podpisałem jako Radny Rady Miasta, proszę o udzielenie odpowiedzi, jako mieszkańcowi miasta, zaniepokojonemu sytuacją. Na przełomie lipca i sierpnia br. Gmina Kołobrzeg wykonała inwestycję polegającą na budowie sieci kanalizacji deszczowej w pasie drogi ul. Kasztanowej w miejscowości Budzistowo. Zgodnie z założeniem inwestycji, wody opadowe są odprowadzane do rowu rolniczego, zlokalizowanego na prywatnej nieruchomości oznaczonej numerem działki 4/23, zlokalizowanej przy ul. B. Chrobrego, ale już w granicach Gminy Miasto Kołobrzeg, który m odprowadzane są wody bezpośrednio do rzeki Parsęty (w załączeniu mapa poglądowa).
W związku z powyższym, proszę o odpowiedź na następujące pytania:
- Czy Zarząd Zlewni uczestniczył w procesie uzgadniania tego przedsięwzięcia?
- Czy na tego typu odprowadzenie wód opadowych do środowiska, z pasa drogi ul. Kasztanowej (i zapewne przyległych nieruchomości) wymagane jest pozwolenie wodnoprawne, a jeżeli tak, to czy zostało wydane?
Nadmieniam, że do tego rowu odprowadzane będą również wody opadowe z terenu budowanej Galerii Handlowej "Karuzela". W mojej, ale nie tylko, opinii, rów ten nie spełnia minimalnych wymogów do tego, żeby aż tak dużą ilość wód opadowych odprowadzić. Proszę o pilną odpowiedź, może być drogą elektroniczną".

Mieszkaniec Woźniak w odpowiedzi otrzymał żądanie: "W związku z poniższą informacją proszę o wskazanie trybu żądania odpowiedzi". Radny cierpliwe odpowiedział, choć kwestie te są uregulowane literą prawa oraz wyrokami NSA: "Uprzejmie informuję, że moje zapytanie opieram na podstawie art. 2 ust. 1 i art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (tj. z dnia 13 października 2016 r. Dz.U. z 2016 r. poz. 1764). Jednocześnie na podstawie art. 14 ust. 1 powołanej ustawy wnoszę o udostępnienie mi informacji pocztą elektroniczną na podany powyżej adres e-mail. Jednocześnie informuję, że nie wnoszę o przesłanie mi skanów jakichkolwiek dokumentów, proszę wyłącznie o odpowiedź na zadane pytania".

Nieustępliwość opłaciła się. radny otrzymał wreszcie odpowiedź, z której niewiele wynika. Można się natomiast domyślać, że chyba sytuacja dla Wód Polskich jest nowa i coś z tym, co dzieje się w Budzistowie, przyspieszyło (pismo poniżej). - Zabawne, jako poważny urząd może w niepoważny sposób odpisać, że coś jest nie tak - komentuje Woźniak.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama