Overcast Clouds

4°C

Kołobrzeg

6 grudnia 2022    |    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna
6 grudnia 2022    
    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Włodzimierz Czarzasty z wizytą w Kołobrzegu [wideo]

Kontynuując wizyty w powiatach przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty oraz marszałek Stanisław Wziątek i poseł Dariusz Wieczorek zawitali w piątek, 9 września do Kołobrzegu, gdzie spotkali się z członkami i sympatykami SLD, radnymi miasta i powiatu, z prezydent miasta, starostą i przewodniczącym Rady Miasta oraz mieszkańcami Kołobrzegu.

Pierwsze spotkanie odbyło się w Marinie Solnej, tam też po spotkaniu odbyła się konferencja prasowa, którą obejrzeć można poniżej. Spotkanie z mieszkańcami odbyło się w Karczmie Solnej i cieszyło sporym zainteresowaniem. Głównymi tematami spotkania była aktualna sytuacja w kraju, jak i problemy lokalne, na przykład port kołobrzeski. Jacek Kuś na konferencji prasowej, zapowiadał, że to nie ostatnie spotkanie w Kołobrzegu. Dużo mówiono o dopłatach do energii. Ważnym aspektem, który poruszał wicestarosta Kuś, dotyczyły zmiany polityki do samorządów, aby włodarze powiatów i miast mieli większy wpływ na to co się dzieje.

Czarzasty podkreślał, że sytuacja energetyczna w kraju jest zła, nie da się pomóc ludziom bez interwencji państwa Polskiego, mówił aby przemyślano wprowadzenie ceny maksymalnej na gaz i zamrożenia ceny prądu. Przy obecnych cenach i ciągłych wzrostach szalejącej inflacji ludzie nie dadzą rady. Takie zamrożenie było możliwe już w kilku krajach. Wprowadzić rząd powinien również kwestię wprowadzenia podatku od nadzwyczajnych zysków firm energetycznych, nie może być tak że Orlen ma duże zyski, nieopanowane są marże, a ludzie płacą wysokie ceny za nośniki energii. Każdy kto opala mieszkanie, bez względu jaki to jest nośnik energii powinien otrzymać te 3 tysiące złotych. Problem mają też Ci którzy opalają węglem mieszkania, bo tego węgla nie ma. 

Stanisław Wziątek, mówił o porcie kołobrzeskim o handlu i rybołóstwie. Poruszano temat wojskowej części portu, albo powinno to przejść na rzecz miasta, lub MON powinien zainwestować, gdyż to nabrzeże stwarza zagrożenie i grozi zawaleniem. Wspominano również o bombie ekologicznej, chodzi o broń chemiczną, która jest zatopiona na dnie Bałtyku. Czas aby państwa basenu Morza Bałtyckiego podjęły wspólną decyzję o eliminacji zagrożenia.

Więcej w materiale wideo.

 

 

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama