Overcast Clouds

-0°C

Kołobrzeg

4 grudnia 2022    |    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
4 grudnia 2022    
    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Ćwiczenia kołobrzeskich strażaków na farmie wiatrowej

W środę na terenie farmy wiatrowej Jarogniew-Mołtowo, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego w Kołobrzegu przeprowadziła ćwiczenia doskonalące ratowników.
Celem ćwiczeń było zaznajomienie ratowników z budową turbiny wiatrowej oraz doskonalenie technik ratowniczych z wykorzystaniem układów linowych.
Scenariusz zakładał zasłabnięcie jednego z pracowników wykonujących obsługę techniczną turbiny wiatrowej. Niezbędna była ewakuacja osoby poszkodowanej na zewnątrz wiatraka przy użyciu technik linowych.

Ćwiczenia przeprowadzono dzięki uprzejmości firmy Engie Zielona Energia Sp. z o. o., która udostępniła turbinę wiatrową. Uczestnikami warsztatów była również firma HAWK Centrum Szkoleń Specjalistycznych i Prac Wysokościowych oraz Mostostal Zabrze.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama