4 grudnia 2022    |    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
4 grudnia 2022
    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian

Za dwa tygodnie będzie umowa na maszt dla T-Mobile i Orange

We wtorek pisaliśmy o maszcie dla sieci Orange (przeczytaj). Przedstawiciel firmy wskazywał, że organizacja nowego masztu i nadajnika może trwać nawet 2 lata. Dziś mamy komunikat ze Starostwa Powiatowego, że będzie to wyglądało inaczej.  - Tak, jak zapowiadałem wcześniej, wyraziliśmy zgodę na najem części dachu budynku Starostwa Powiatowego w celu realizacji instalacji telekomunikacyjnej, która poprawi poziom sygnału i jakość korzystania z usług sieci T-Mobile oraz Orange. W chwili obecnej, zgodnie z procedurami, do publicznej wiadomości został podany wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w najem i po tym okresie podpiszemy umowę. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie nastąpi to 26 września. Wówczas inwestor będzie musiał uzyskać pozwolenie na budowę. Teren jest wpisany do rejestru zabytków, w związku z tym należy również uzyskać decyzję Miejskiego Konserwatora Zabytków oraz decyzję na lokalizację celu publicznego. W rozmowach firma zapewniała nas, że im również zależy, aby było to jak najszybciej. Instalacja będzie zbliżona do tej, która funkcjonowała przez wiele lat na budynku Galerii Hosso i mamy nadzieję, że stanie jeszcze w tym roku - mówi starosta Tomasz Tamborski.