25 września 2022    |    Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil
25 września 2022
    Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil

Już wiemy co tak śmierdzi w Kołobrzegu

Mieszkańcy skarżą się na uciążliwy odór, jaki unosi się dziś nad Kołobrzegiem. Warto zauważyć, że co jakiś czas tak się dzieje. W niektórych częściach miasta nie da się nawet otworzyć okna, a internauci piszą, że wprost zbiera na wymioty. Podejrzenia padały na oczyszczalnię ścieków, ale skontaktował się z nami prezes wodociągów Paweł Hryciów i poinformował nas, że udało się odnaleźć sprawcę. Na polach pomiędzy węzłem S6, a Niekaninem jeden z rolników rozsypywał kurzy nawóz. Okazało się, że robi to zgodnie z prawem i sztuką rolniczą. W tej sprawie interweniował dziś również wójt Gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek. Prace na polu zostały dziś wstrzymane. Gdyby spadło trochę deszczu z pewnością zapach nie byłby tak intensywny.

foto ilustracyjne Ministerstwa Infrastruktury