25 września 2022    |    Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil
25 września 2022
    Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil

Na ulicach śmierdzi, na Radzikowie nie ma czym oddychać. To gnojowica?

Od rana czytelnicy piszą i dzwonią do naszej redakcji w sprawie ogromnego smrodu. Fetor unosi się nad ulicami miasta. Czuć go już na ulicy Solnej. Im głębiej podążamy w kierunku Radzikowa, tym głębia smrodu staje się coraz większa. - Wali jak z kibla na środku ulicy Starynowskiej. Niech ktoś coś z tym zrobi - denerwuje się starszy mieszkaniec. - No smród jest straszny. Mamy turystów i co im teraz powiedzieć, że tak w Kołobrzegu śmierdzi? - prosi nas o interwencję.

Problem polega na tym, że nie ma gdzie interweniować. Wodociągi do tej pory nie poinformowały mieszkańców o wynikach swoich analiz w związku ze smrodem, choć wszystko wskazuje, że źródło fetoru znajduje się w Korzyścienku. W środę w audycji "Studio Reduta" rozmawialiśmy o tym z radną Renatą Brączyk (zobacz).

AKTUALIZACJA:
Skontaktował się z nami Paweł Hryciów, prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji. Jak mówi, na terenie oczyszczalni nie śmierdzi. - Można przyjechać i sprawdzić - mówi. Według szefa miejskiej spółki wodociągowej, na jedno z pól uprawnych pod Kołobrzegiem ktoś wylał gnojowicę i to ona jest źródłem nieprzyjemnych zapachów. Jak dodaje prezes, trwa ustalanie źródła smrodu.