Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

25 września 2022    |    Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil
25 września 2022    
    Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Na ulicach śmierdzi, na Radzikowie nie ma czym oddychać. To gnojowica?

Od rana czytelnicy piszą i dzwonią do naszej redakcji w sprawie ogromnego smrodu. Fetor unosi się nad ulicami miasta. Czuć go już na ulicy Solnej. Im głębiej podążamy w kierunku Radzikowa, tym głębia smrodu staje się coraz większa. - Wali jak z kibla na środku ulicy Starynowskiej. Niech ktoś coś z tym zrobi - denerwuje się starszy mieszkaniec. - No smród jest straszny. Mamy turystów i co im teraz powiedzieć, że tak w Kołobrzegu śmierdzi? - prosi nas o interwencję.

Problem polega na tym, że nie ma gdzie interweniować. Wodociągi do tej pory nie poinformowały mieszkańców o wynikach swoich analiz w związku ze smrodem, choć wszystko wskazuje, że źródło fetoru znajduje się w Korzyścienku. W środę w audycji "Studio Reduta" rozmawialiśmy o tym z radną Renatą Brączyk (zobacz).

AKTUALIZACJA:
Skontaktował się z nami Paweł Hryciów, prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji. Jak mówi, na terenie oczyszczalni nie śmierdzi. - Można przyjechać i sprawdzić - mówi. Według szefa miejskiej spółki wodociągowej, na jedno z pól uprawnych pod Kołobrzegiem ktoś wylał gnojowicę i to ona jest źródłem nieprzyjemnych zapachów. Jak dodaje prezes, trwa ustalanie źródła smrodu.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama