Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

24 września 2022    |    Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
24 września 2022    
    Imieniny: Dora, Gerard, Teodor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Dyrekcja MOPS zdjęła banery związkowców

We wtorek na budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej nie było już banerów, które zawieszono kilka tygodni temu w ramach protestu związkowców na brak podwyżek w wysokości, w jakiej by sobie oni wzrostu wynagrodzeń życzyli (przeczytaj). Postanowiliśmy sprawdzić, czy protest się już zakończył, czy wydarzyło się coś innego.

- Banery na budynku MOPS zostały powieszone bez zgody zarządcy budynku, a jakiekolwiek zawieszanie materiałów wymaga zgody. Prosiłam związki trzykrotnie o ich zdjęcie. Jednocześnie poprosiłam inspektora nadzoru budowlanego o sprawdzenie, czy zamontowano je prawidłowo. W opinii, którą otrzymałam, znajduje się informacja, że jeden z wkrętów przytwierdzono do blachy co zagraża bezpieczeństwu. Naruszona została jego struktura. W związku z faktem wezwania przez miasto do naprawy poszycia dachowego w piątek i sobotę firma zdjęła banery, aby można było przeprowadzić niezbędny remont. Banery, pracownik chciał zwrócić członkom związku, niestety odmówiono - poinformowała nas Beata Augustyn, dyrektor MOPS Kołobrzeg.

Tymczasem, jak wynika z naszych informacji, związek zawodowy działający w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kołobrzegu, należący do Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej, oddał sprawę kołobrzeskiej policji.

Przewodnicząca związku zawodowego z kołobrzeskiego MOPS Beata Jasiulewicz powiedziała naszej redakcji : W dniu wczorajszym (wtorek) przedstawicielki związku zawodowego udały się na policję w celu złożenia zawiadomienia o naruszenia praw pracowniczych i związkowych. Nasza akcja jest jest legalna w ramach mediacji stąd wywieszenie banerów. Pani dyrektor dopuściła się samowoli zdejmując banery. Mówi o tym artykuł  218 kodeksu pracy; tj:  złośliwe i uporczywe przeszkadzanie w wypełnianiu obowiązków pracowniczych, pracownik może być związkowcem, może legalnie wywiesić banery.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama