5 października 2022    |    Imieniny: Petra, Fryderyka, Artur
5 października 2022
    Imieniny: Petra, Fryderyka, Artur

Z plaży w Grzybowie saperzy wywiezli dwie bomby lotnicze

Bomby M 28 zostały znalezione wczoraj wieczorem na brzegu morza w Grzybowie. Do czasu przyjazdu saperów przez noc zabezpieczali je strażacy z OSP Korzystno. Dziś przed 10 rano na miejscu zjawił się patrol saperski oraz policja. Aby zachować bezpieczeństwo trzeba było ewakuować pewien odcinek plaży. Po prawie dwóch godzinach udało się zabezpieczyć pociski i bezpiecznie umieścić w specjalnym pojeździe saperskim. Saperzy dokonali też przeszukania okolicznej plaży, ale nic więcej nie udało się już znaleźć. Niewybuchy z II Wojny Światowej zostały wywiezione na wojskowy poligon i tam zdetonowane.