Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

26 września 2022    |    Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian
26 września 2022    
    Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Strażak po służbie pierwszy udzielał pomocy rannym

W czwartek 11 sierpnia 2022 roku starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski gościł w swoim gabinecie p.o. komendanta miejskiego PSP w Koszalinie st. bryg. mgr inż Jacka Szpuntowicza oraz aspiranta Marka Adamskiego, który 12 czerwca 2022 roku jadąc prywatnym samochodem na trasie z Gościna do Kołobrzegu, był świadkiem kolizji drogowej.

Pan Marek Adamski, na co dzień funkcjonariusz Komendy Miejskiej PSP w Koszalinie udzielił pomocy ofiarom wypadku, który wydarzył się na terenie naszego powiatu. Dwa samochody osobowe podczas manewru wyprzedzania zderzyły się ze sobą. Widząc to zajście funkcjonariusz, zawiadomił służby ratownicze, a następnie pomógł poszkodowanym w opuszczeniu pojazdów oraz udzielił im niezbędnej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Za bohaterską postawę oraz uratowanie życia i szybką pomoc udzieloną poszkodowanym w wypadku starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski wręczył aspirantowi Markowi Adamskiemu podziękowania oraz drobny upominek.

- Chciałbym podziękować Panu za postawę obywatelską godną naśladowania. Pana profesjonalizm i ogromne zaangażowanie umożliwiły sprawne przeprowadzenie akcji ratunkowej oraz właściwe zabezpieczenie osób poszkodowanych. – dziękując, powiedział starosta Tomasz Tamborski.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama