Overcast Clouds

2°C

Kołobrzeg

3 grudnia 2023    |    Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
3 grudnia 2023    
    Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

After Party w Straży Miejskiej? Nie, to walka z metodą "na fundację"

Pisaliśmy już na naszym portalu o prowadzeniu sprzedaży różnych rzeczy metodą "na fundację" (przeczytaj). Na proceder ten w strefie uzdrowiskowej wpadła Straż Miejska. Polega to na tym, że osoby rejestrują jako osobę prawną fundację, a następnie przyjeżdżają do Kołobrzegu prowadząc zbiórki, ale tak naprawdę handlując w miejscach do tego niewyznaczonych. Ostatnio, strażnicy trafili na pojazd na lubelskich numerach rejestracyjnych. W związku, zdaniem strażników, z prowadzeniem działalności prawem niedopuszczalnej, towar w postaci balonów został zarekwirowany, a sprawa skierowana do sądu z wnioskiem o przepadek mienia i ukaranie. Jak mówi Mirosław Kędziorski, komendant Straży Miejskiej w Kołobrzegu, to najzwyczajniejsze prowadzenie działalności gospodarczej. Natomiast w strefie uzdrowiskowej handel dopuszczalny jest wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych, zgodnie z ustawą uzdrowiskową i uchwałą Rady Miasta Kołobrzeg.

Strażnicy zarekwirowali wczoraj około 800 sztuk balonów. Sprzedaż jednego odbywa się za kwotę 35 zł. Straty są dla handlarza dość znaczne.


reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama