Overcast Clouds

18°C

Kołobrzeg

29 września 2023    |    Imieniny: Michalina, Michał, Rafał
29 września 2023    
    Imieniny: Michalina, Michał, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Trwa ustalanie, skąd pochodził smród - Wodociągi badają sprawę

W środowej audycji "Studio Reduta" rozmawialiśmy z radną niezależną Izabelą Zielińską na temat smrodu, który w tym tygodniu bardzo mocno dał się we znaki mieszkańcom i turystom w godzinach nocnych (zobacz). W tej sprawie rozmawialiśmy z Pawłem Hryciowem, prezesem Miejskich Wodociągów i Kanalizacji, który przebywa na urlopie.

- Wszystkie procesy technologiczne, prowadzone na oczyszczalni ścieków, są prowadzony w sposób ciągły i przebiegają bez zakłóceń. Oczyszczalnia pracuje stabilnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i pozwoleniami - mówił dziś w Radio Kołobrzeg Rafał Piątkowski - główny specjalista do spraw eksploatacji i obsługi obiektów w Miejskich Wodociągach i Kanalizacji. Przypomniał, że w 2021 roku zakończył się pierwszy etap inwestycji, polegającej na modernizacji procesu oczyszczania ścieków wraz z izolacją zapachów. - Obiekty będące źródłem najbardziej uciążliwych zapachów są na dzień dzisiejszy zhermetyzowane. Gazy z tych przykryć hermetycznych poddawane są oczyszczaniu w biofiltrach - dodaje.

Co więc śmierdziało i skąd się to unosiło w poniedziałek i wtorek nad Radzikowem i Dzielnicą Zachodnią? Według Rafała Piątkowskiego, na oczyszczalni ścieków nie były prowadzone żadne prace eksploatacyjne, które "mogłyby zwiększyć intensywność tych zapachów". - Zapach, który mógł pojawić się we wspomnianej części miasta mógł być spowodowany przeniesieniem się zapachu z urządzeń jeszcze nie zhermetyzowanych w wyniku występujących wiatrów południowych i południowo-zachodnich - przyznaje Piątkowski, przy czym zaznacza, że ta sytuacja wymaga wyjaśnienia i przez spółkę jest badana, gdyż Wodociągi nie są jedynym podmiotem, który w tej lokalizacji instalacje odorotwórcze. Jest tam kompostownia Zieleni Miejskiej. Jacek Kurzaj, prezes Zieleni Miejskiej, zaprzeczył, aby smród pochodził z terenu jego spółki, gdyż nie dzieje się tam obecnie nic, co byłoby źródłem nieprzyjemnych zapachów.

Fot. archiwum

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama