Light rain

14°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

W Podczelu w wodzie znaleziono minę - saperzy ją wysadzą

Podczas nurkowania, mężczyzna znalazł minę na wysokości plaży w Podczelu. Jest to prawdopodobnie mina produkcji niemieckiej. O sprawie zawiadomił policję. Dziś zebrał się specjalny sztab, który ustalił postępowanie w związku z tym odkryciem. Prace będą prowadzone we wtorek. Plaża zostanie zamknięta. Saperzy przyjadą na rekonesans, a po ustaleniu, że mają do czynienia z pojedynczym obiektem, dokonają jego deflagracji, czyli rozkładu materiałów wybuchowych.

Podczele nie ma szczęścia do pozostałości z dawnych czasów. Regularnie jacyś odkrywcy znajdują niewybuchy, które trzeba usuwać. Ostatnia wielka akcja miała miejsce w sierpniu 2018 roku (zobacz). Wówczas ewakuowano mieszkańców osiedla. Warto też podkreślić, że w przeszłości nie przeprowadzono kompleksowej akcji rozminowania wybrzeża (przeczytaj).

Fot. archiwum, poniżej - jedna z detonacji w Podczelu

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama