Scattered Clouds

14 sierpnia 2022    |    Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
14 sierpnia 2022
    Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Wykonawca na prośby miasta nie przystał, kłopoty na Zdrojowej, autobusy zawracają

Miasto chciało, żeby remont ruszył po 15 sierpnia. I taki też komunikat wybrzmiewał z konferencji prasowej, podczas której podpisano umowę na remont ulicy Zdrojowej (zobacz). Tyle, że to było jedynie życzenie miasta, a wykonawca posługuje się umową i ma 330 dni od jej podpisania na zakończenie inwestycji finansowanej z "Polskiego Ładu". I rozpoczął prace już dziś. O utrudnieniach w ruchu informowaliśmy was, ale nie wszyscy jeszcze o nich wiedzą (przeczytaj). Zdaniem miasta, sytuacja wygląda jednak inaczej, bo umowa zsotała podpisana w czerwcu, a wykonawca wszedł na plac budowy w sierpniu, więc jednak w części te prośby zostały wysłuchane.

Tymczasem nasza czytelniczka przesłała nam materiał wideo, jak na ulicy Zdrojowej zawracają autobusy, bo droga w godzinach porannych była zamknięta. Michał Jaczyński, prezes Komunikacji Miejskiej wystosował już komunikat w tej sprawie: "W związku z remontem i zamknięciem ul. Zdrojowej, Komunikacja Miejska w Kołobrzegu Sp. z o.o. zawiesza z dniem 8.08.22 r. (najbliższy poniedziałek) kursy linii nr 8A oraz 8B. Dodatkowo linia nr 3 zmieni swoją trasę. Zamiast ul. Zdrojową oraz Kasprowicza, poruszać się będzie ul. Koszalińską i Unii Lubelskiej. Reszta trasy bez zmian. Kursy zostaną przywrócone po zakończeniu remontu".