Few Clouds

0°C

Kołobrzeg

7 lutego 2023    |    Imieniny: Romuald, Ryszard, Teodor
7 lutego 2023    
    Imieniny: Romuald, Ryszard, Teodor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Znamy wstępne wyniki matur w powiecie kołobrzeskim [wideo]

We wtorek 5 lipca 2022 roku zostały ogłoszone ogólnopolskie wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego. Wstępne wyniki egzaminu maturalnego w szkołach powiatu kołobrzeskiego w 2022 roku przedstawił starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski.

W powiecie kołobrzeskim do matury przystąpiło 526 osób (245 absolwentów liceum i 281 absolwentów technikum) z następujących przedmiotów obowiązkowych w części pisemnej:

język polski – na poziomie podstawowym

matematyka – na poziomie podstawowym

język obcy nowożytny – na poziomie podstawowym

egzamin z wybranego przedmiotu dodatkowego, na poziomie rozszerzonym.

W roku 2022 podczas matur nie obowiązywały już specjalne wytyczne sanitarne, takie jak w roku 2020 i 2021. Podobnie jak w ubiegłym roku abiturienci nie musieli przystępować do dwóch, obowiązkowych w latach przedpandemicznych egzaminów ustnych: z języka polskiego i z języka obcego. Aby zdać maturę, abiturient musiał uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych.

Średnia zdawalność: w kraju – 78,2% (rok 2021 - 74,5%), w woj. zachodniopomorskim – 75,8% (rok 2021 - 70%), w szkołach prowadzonych przez powiat (bez szkół niepublicznych) – 77,15% (rok 2021 – 67,84%).

W szkołach, dla których powiat jest organem prowadzącym średnia zdawalność, była wyższa niż w roku ubiegłym oraz wyższa niż średnia zdawaolność w województwie zachodniopomorskim. Najwyższy wynik matury był w Zespole Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu 95,76%, I LO Dwujęzyczne im. M. Kopernika w Kołobrzegu uzyskało 92,48%. W tym roku najsłabszy wynik matury był w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu 53,80%. W porównaniu do zeszłego roku wysoką zdawalność uzyskał Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie - 60,61%. Liczba absolwentów, którzy zdali maturę to 404 osób, natomiast 96 absolwentów jest uprawnionych do poprawki matury w sierpniu. 26 tegorocznych absolwentów nie zdało egzaminu z więcej niż jednego przedmiotu, co wiąże się z brakiem możliwości poprawki matury w tym roku – mówi starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski.

Termin poprawkowy Centralna Komisja Egzaminacyjna wyznaczyła na dzień 23 sierpnia 2022 roku.‎ Prawo do poprawki ma maturzysta, który nie zdał jednego obowiązkowego egzaminu. Ten, który nie zdał więcej niż jednego egzaminu, może je poprawiać dopiero za rok.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama