Clear Sky

18°C

Kołobrzeg

11 sierpnia 2022    |    Imieniny: Luiza, Zuzanna, Włodzimierz
11 sierpnia 2022    
    Imieniny: Luiza, Zuzanna, Włodzimierz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Łukasz Zięba: sprawę Woźniaka kierujemy do sądu

Pisaliśmy w poniedziałek, że wojewoda zachodniopomorski uchylił uchwałę Radę Miasta o powołaniu Komisji Rewizyjnej (przeczytaj). Dziś zapadła decyzja, że Rada Miasta podejmie uchwałę o oddaniu sprawy do wojewódzkiego sądu administracyjnego. Jak mówi nam Łukasz Zięba, który był współautorem projektu uchwały o zmianach w tej komisji, na najbliższe posiedzenie zostanie skierowany projekt uchwały o skardze sądowej w tym zakresie. - Nie zgadzamy się z decyzją wojewody - mówi Zięba. Według niego, przesądzający w tej sprawie jest wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego (II OSK 3036/19). NSA rozpatrywał uchwałę jednego z samorządów z listopada 2018 roku, a więc tuż po elekcji nowej rady gminy. I podczas jednego z takich posiedzeń, powołuje się komisji, w których pracują radni. NSA stwierdza: „Skoro powołanie komisji rewizyjnej jest obowiązkiem rady gminy, to w sytuacji gdy klub zgłasza tylko jednego kandydata, który nie uzyskał wymaganej liczby głosów, i odmawia wskazania innego kandydata na członka komisji rewizyjnej, nie można zarzucić radzie gminy podjęcia uchwały z naruszeniem art. 18a ust. 2 u.s.g”.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama