Overcast Clouds

10°C

Kołobrzeg

25 września 2022    |    Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil
25 września 2022    
    Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Jeśli nie podwyżka, gotowość do strajku jest natychmiastowa [wideo]

Członkowie nowopowstałego Związku Zawodowego Alternatywa zwołali konferencję prasową, na której poinformowali o aktualnej sytuacji płacowej w Komunikacji Miejskiej. Podkreślano, że odbyło się już spotkanie z prezydent Anną Mieczkowską. Po strajku kierowców w Bydgoszczy, taki pomysł pojawił się i w Kołobrzegu. Skontaktowano się z ogólnopolskim związkiem Alternatywa.

Na konferencji obecny był także przewodniczący warszawskich struktur tego związku - Piotr Szumlewicz. Podczas spotkania mówiono, że podwyżka 300 zł brutto to plucie pracownikom w twarz. Postulaty są jasne: koniec z umowami śmieciowymi, bo jak usłyszeliśmy, miasto jest bogate, więc pensja minimalna plus 25 procent od czerwca lub lipca tego roku, a od przyszłego roku pensja minimalna plus 50 procent. W związku ze wzrostem płacy minimalnej w przyszłym roku podwyżka będzie nadal zachowana. Po takim podniesieniu wynagrodzeń, kwota za godzinę pracy powinna wynosić około 23 zł.

W Koszalinie jest to około 21 zł. Jeśli pracodawca nie przyjmie postulatów związkowców, gotowość do strajku jest natychmiastowa. - Kwestie podwyżek powinny wynosić kilkaset tysięcy złotych, dla bogatego miasta to nie są duże pieniądze. Pracownicy mówią o pracy ponad 8 h dziennie, są przemęczeni, sfrustrowani i czasem odbija się to na pasażerach – usłyszeliśmy na konferencji.

Jeśli rozmowy nie pójdą po myśli związkowców, to od jutra można spodziewać się problemów. Kolejnym kłopotem mogą być trudności z dojazdem do Podczela uczestników festiwalu muzycznego, który będzie się tam odbywał. Dziś ma odbyć się spotkanie z prezesem spółki Michałem Jaczyńskim. O ich wyniku poinformujemy w osobnym artykule.

Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama