Scattered Clouds

22°C

Kołobrzeg

14 sierpnia 2022    |    Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
14 sierpnia 2022    
    Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

O bezpieczeństwie i porządku na sesji Rady Powiatu

W czwartek 30 czerwca 2022 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego przy ZSE-H w Kołobrzegu odbyła się XXXVII sesji Rady Powiatu w Kołobrzegu.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu radni podjęli trzy uchwały w sprawie:
zmian w budżecie powiatu kołobrzeskiego na 2022 rok,
zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej powiatu kołobrzeskiego na lata 2022-2030,
udzielenia pomocy finansowej Województwu Zachodniopomorskiemu.

Radni zapoznali się również z informacjami Komendanta Powiatowego Policji, raport w imieniu komendanta przedstawił naczelnik Wydziału Prewencji kom. Arkadiusz Kowalski  - Jak przekazali przedstawiciele policji, tylko w aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń w 2021 roku na terenie powiatu kołobrzeskiego odnotowano 478 zgłoszeń, które w 293 przypadkach zostały potwierdzone i wyeliminowane. Najczęściej zgłaszane było nieprawidłowe parkowanie i przekraczanie dozwolonej prędkości.
W 2021 roku wzrosła też liczba przestępstw w powiecie w porównaniu z rokiem 2020 o 55. Łączna liczba przestępstw to 1632. Spadła natomiast liczba wykroczeń o 796, łącznie odnotowano ich 14490. 

Komendant Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu st. bryg. Krzysztof Makowski przekazał informację  o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz działaniach w zakresie ochrony przeciwpożarowej na obszarze powiatu kołobrzeskiego za rok 2021.  Od 1 stycznia do 31 grudnia w powiecie kołobrzeskim strażacy odnotowali 1448 zdarzeń, to o 17% mniej niż w roku 2020. Zdarzenia podzielono na 3 kategorie: 257 to pożary, 968 to miejscowe zagrożenia i aż 223 fałszywe alarmy.Najwięcej interwencji dotyczyło samego Kołobrzegu, ale sporo odnotowano też w Gościnie 122, Ustroniu Morskim 117 oraz w Rymaniu 84.

Na zakończenie obrad przedstawione zostały sprawozdania starosty kołobrzeskiego z wykonania uchwał Rady Powiatu oraz z działalności Zarządu Powiatu w okresie między sesjami.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama